Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego
POLSKI
SKAUCI EUROPY w Polsce
Dzień Papieski 2014

Tegoroczny XIV Dzień Papieski będziemy obchodzili 12. października pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!". 
W sobotę 11. października harcerki z naszej drużyny włączą się w kwestę na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" na lotnisku Balice.

Natomiast w niedzielę zapraszamy wszystkich na wspólną Mszę Święta naszego szczepu w Parafii Matki Bożej Królowej Polski na Nowym Ruczaju o godz 11, a po Mszy na terenową Grę śladami Jana Pawła II :)

Rozpoczęcie nowego roku harcerskiego

 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zapraszamy serdecznie w sobotę 13. września na rozpoczęcie nowego roku harcerskiego.
Spotykamy się jednak w parafii św. Józefa na Podgórzu i rozproczynamy wspólną Mszą Świętą o godzinie 11. Następnie w planie jest apel oraz spotkanie hufcowych z rodzicami.
Zakończenie ok godziny 13. Do zobaczenia! :)

Zdjęcia z obozu!!!!
  Są już dostepne zdjęcia z obozu! Mamy dwie galerie: jedną, z mniejszą ilością najładniejszych zdjęć (300 zdjęć) GALERIA MNIEJSZA  oraz drugą, ze wszystkimi zdjęciami (ponad 3000 zdjęć): GALERIA WIĘKSZA . Zapraszamy do zaglądania!

 

 

Po obozie - KLESZCZE!

 

  Wszystkie osoby, które podczas obozu zostały ukąszone przez kleszcza zachęcam i zalecam zrobienie sobie badań. Można je dokonać w następująco:  3 tygodnie od ukąszenia pójść do przychodni i poprosić o wykonanie badania krwi w kierunku boleriozy  testem ELISA - jeśli wynik wyjdzie pozytywny to rozpocząć antybiotykoterapię. Jeśli ktoś chciałby wykonać bardziej dokładny test, ale też bardziej kosztowny (decyzja należy do Państwa), to istnieje Test Western Blot, można go zrobić prywatnie. 

 

 

Wyjazd na Eurojam! - zmiana godziny!!!!!
Jest już znana dokładna godizna i miejsce wyjazdu na Eurojam. Zbiórka 30 lipca o godz.9.30 na parkingu Tesco przy ul. Wielickiej 259. Powrót do Krakowa 14 sierpnia w godzinach popołudniowych tez pod to Tesco. O szczegółowej godzinie poinformuję Rodziców zastępowych podczas powrotu z Francji.